3D tisk

nová dimenze

3D Tisk v architektuře

Má místo na trhu?

Absolutně ano! Podle velkých architektonických společností jsou dnes už běžnou součástí projektu 3D vizualizace. Ty však stále zůstávají jen ve 2D médiích (obrazovka, display, výkres). Proto na trh nastupuje velmi rychlým tempem 3D tisk, který se rozšiřuje do všech odvětví, a to i architektury a stavebnictví.

Cílem této technologie je přemostit komunikační propast mezi architektem a zákazníkem, a to přímým zhmotněním myšlenky. Investor se tak může seznámit se svým projektem v jiné dimenzi, v dimenzi 3D.


Model "L"

Popis a ukázka

Model L vytištěný na 3D tiskárně, zakázková výroba - 3D pohled Model "L" je možné tisknout v rozměrech cca 200 x 200 mm v jednom kuse. V případě větších rozměrů modelu tiskneme více částí, které poté spojíme. Tento model může obsahovat dýhovou podlahu, která imituje reálný materiál, nábytek v různých barvách, ale i "click clack" systém, díky kterému patra drží u sebe. Specialitou, kterou se můžeme pochlubit, je tisk z dřevěného materiálu. Díky speciálnímu dřevěnému vláknu Vám vytiskneme dřevostavbu, z reálného dřeva. Stavební firmy využívají 3D tištěné modely domů k názorné prezentaci.
Model "M"

Popis a ukázka

Model M vytištěný na 3D tiskárně - 3D pohled typu “M” o rozměrech 150 x 150 mm je velice přehledný a zákazník si díky němu snadno představí reálný dům. Součástí je i dvouvrstvá dubová dýhová podlaha. Nábytek nedodáváme v základní sestavě, protože je s ním složitější manipulace. Rádi Vám ale nábytek vytiskneme a přiložíme k modelu do krabičky. Pro tisk používáme biodegradovatelný materiál PLA, který je vyrobený na přírodní bázi a z naší zkušenosti je pro tyto modely nejvhodnější.
Model "S"

Popis a ukázka

Modely S vytištěné na 3D tiskárně - 3D pohled Tento koncepční 3D model o rozměrech 100 x 100 mm je základní variantou, nejvíce využívaný je pro malé objekty. Model může také obsahovat podlahu z dřevěné dýhy, standardně se však dodává celý z jednoho materiálu. Nejoblíbenější barva modelů je bílá, kde vyniknou všechny záhyby, příčky a překlady. Používáme však také vlákna na bázi dřeva, kovu atd. Model je jednoduchý a proto jsme schopni jeho dodání do dalšího dne.


Zakázkový 3D tisk


I když se specializujeme na 3D tisk v architektuře, často se na nás zákazníci obracejí i s prosbou o tisk různých objektů z oblasti strojírenství, designu atp. Rádi Vám v těchto požadavcích vyjdeme vstříc, ve světě 3D není nic nemožného. Na fotce můžete vidět jeden z prvních projektů, který byl realizován pro společnost ADEON s.r.o.

Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.